Projekt Hľadáme umelcov organizuje súťaže pre umelcov rôzneho zamerania...
Používame súbory cookie k analýze návštevnosti a aby sme mohli naše webové stránky lepšie prispôsobiť Vašim potrebám. Používaním našich webových stránok súhlasíte s ukladaním súborov cookie na Vašom počítači, tablete alebo smartfóne.

Je veľa talentovaných umelcov, ktorí by si zaslúžili viac pozornosti...
My hľadáme práve vás!

IDEA

Projekt HĽADÁME UMELCOV vznikol pod vedením súkromnej galérie GALLERY GWERK. Našim cieľom je osloviť umelcov z rôznych oblastí výtvarného umenia a dať im šancu prezentovať sa. Ale nielen to. Pomôžeme vám aj s propragáciou a najmä s oslovením širokej umeleckej komunity, vrátane galeristov a zberateľov umenia.

HĽADÁME UMELCOV, ktorí to majú jednoducho "dané". Nepotrebujeme váš vysokoškolský diplom. Dôkazom vášho talentu je predsa vaša tvorba. 

Rok 2019 je pilotným rokom, v ktorom HĽADÁME UMELCOV z česko-slovenského regiónu. V budúcnosti plánujeme zverejňovať pravidelné výzvy s rôznymi cenami a zameraním  – napr. najlepšia grafika alebo súťaž pre umelcov do 30 rokov a pod. Ku každej výzve nájdeme vždy najvhodnejšiu hodnotiacu komisiu. Tá bude zostavená tak, aby v nej bol zastúpený odborník z teoretickej oblasti (kunsthistorik, kritik umenia, kurátor), ale aj človek z oblasti predaja (galerista, obchodník s umením a pod.), pretože našim cieľom je diela nielen prezentovať, ale vôbec pomôcť umelcom zviditeľniť sa na trhu s umením.

NAŠE SKÚSENOSTI

Projekt zastrešuje GALLERY GWERK, súkromná galéria so sídlom v Bratislave. Na trhu s umením sa pohybujeme už niekoľko rokov. Máme sieť kontaktov a skúsenosti s predajom umeleckých diel.

Niekedy sa ani ten najlepší nápad neuchytí bez správnej komunikácie a prezentácie. A platí to aj v umení. Radi vám preto poskytneme aj naše znalosti v oblasti PR. Máme za sebou organizáciu desiatok výstav, ktoré sa nám podarilo odprezentovať v lokálnych a celoslovenských médiách (TV, rádio, print, online). Vieme pre vás zabezpečiť komplexné služby, od kurátorskej koncepcie a textov, cez inštaláciu, vernisáž, prípravu tlačených informačných materiálov, komunikáciu s médiami, až po predaj diel. Jednoducho urobíme, čo bude v našich silách.